Avatar uživatele
anonym

Může k někomu komu soud odsouhlasil osobní bankrot vniknout exekutor?

Osoba,která je v insolvenci a řádně platí splátky tvrdí,že je mu vyhrožováno návštěvou exekutora nebo může být této osobě krácena i zbývající insolvenční mzda? Jedná se o pohledávku,která byla uvedena v návrhu na oddlužení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Michal Kole, anonym, anonym před 3380 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Bohemico, jedna věc je právo a zákon, druhá spravedlnost. Spravedlnost po česku jsem zažila na vlastní kůži, takže: ano, může se to stát. Exekutoři v tomto státě se chovají naprosto suverénně, nerespektují dohody, smlouvy a někdy ani rozsudky. Pokud již zahájil exekutor řízení, nebo jej věřitel požádal před vynesením rozsudku o vymožení dlužné pohledávky, tak skutečně může dojít na to, že se bytem dlužníka, který má v ruce rozsudek soudu o oddlužení, přes všechno toto prožene exekutor.
Osobní bankrot sice ze zákona zbaví dlužníka části dluhu, ale zůstává zde věřitel, který nebude spokojen s tím, že nedostane zaplaceno.

Pokud se dlužník cítí být ohrožen a prokazatelně mu vyhrožováno bylo, měl by tuto skutečnost oznámit přímo soudu. Soud by měl dlužníkovi pomoci, aby nenastala situace, jíž se ze strany věřitele a následně exekutora obává. Ze strany obou zmíněných by se jednalo o porušení zákona a nedodržení rozhodnutí soudu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud byla pohledávka zahrnuta do rozhodnutí soudu, tak ne.Insolvenční mzda by neměla již být krácena

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Zajímavý dotaz, dal jsem palec.

Podle mě ne, protože je člověk ve "zvláštním" režimu, protože svého majetku se musel vzdát, musí žít na životním nebo existenčním minimu (nevím podle mě jsou ty pojmy stejné já v definici rozdíl nevidím), tak logicky už mu není co vzít.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Já radila aby se obrátil na svého insolvenčního správce.Jakou ten by v těchto případech měl mít vůbec roli? ten člověk se obrátil i na PČR,kde mu ale řekli,že exekutoři jsou úřední osoba a že PČR může pouze přihlížet aby polepování proběhlo v klidu.Normálně mu vnikli do bytu a začali oblepovat majetek a řekli,že si s tím rozsudkem může akorát tak...

před 3380 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony