Rokio

Může jít volit i člověk, který právě je v psychotickém a­taku?

Tak třeba já v psychotickém ataku zvládám pracovat, a to tak, že plním normu a dělám práci správně. Rovněž ani neohrožuji okolí, ani sebe.

Můj psychiatr sám mi řekl, že jsem v posledním psychotickém ataku nespáchal trestný čin. V práci si na mě nikdo nestěžoval.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Lgee

ano

Filip84

jiný názor

Už zase řešíš pakoniny? 🤦‍♀️

Tam máš odpovědět, jestli chodíš do „jídelny na nádraží“ pro smažený sejra, ne takové cypiny řešit.

V zásadě může volit každý, komu bylo osmnáct let, je státním občanem České republiky a má průkazku, tj. občanský průkaz, nebo pas.

Pak je otázka realisace toho volebního práva. Když bude někdo namrdaný, jak carský officír, tak musí stihnout vystřízlivět do druhého dne tak, aby mu nestačili zavřít volební místnost, protože když vidí dírku ve volební urně třikrát, tak to asi neodvolí.

Stejně tak, třeba, je-li někdo zrovna hospitalisován v psychiatrické nemocnici, tak pokud bude držen na té „samotce“, jak jsme se o ní tady – tehdy – bavili, tak tam za ním asi těžko dojde někdo z volební komise s lístky a urnou. Taky když ho tam dovezou v pátek večer, tak se stěží stačí vyřídit volební průkaz do sobotního odpoledne.

To jsou úplně zbytečné dotazy, protože je tolik proměnných, že na ně nelze smysluplně odpovědět.

zjentek

jiný názor

Ano, i takový člověk si může přát svého prezidenta a dokonce si v tomto ohledu prakticky plnit své sny a touhy.