Rokio

Může jít do přípravné třídy i pětileté dítě, aby nemělo odklad?

Přípravná třída je určena pro trochu zaostalé děti (hloupější, nebo zdravotně znevýhodněné), aby kompenzovala jejich vývoj, přičemž mají odklad.

Je ale možné, aby i dítě, které ještě nemá nastoupit do školy, mohlo jít do přípravné třídy, aby se tzv. lépe připravilo na základní školu a přitom neztratilo cenný rok?

zdroj obrázku: pixabay.com – Floridanana

Nejlepší odpověď
Drap

Vymýšlíš nesmysly.
Novela školského zákona provedená zákonem č. 178/2016 Sb. změnila pravidla pro zařazování dětí do přípravných tříd. Od školního roku 2017/2018 nově platí, že v přípravné třídě základní školy se mohou vzdělávat děti, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj a kterým byl současně povolen odklad povinné školní docházky. Děti, kterým nebyl povolen odklad povinné školní docházky, tedy nebude možné do přípravné třídy základní školy zařadit.

Další odpovědi
ivzez

Komu přesně je přípravná třída určena?
Kdo a proč ji zřizuje?

Odpověz si na tyto otázky a budeš mít
odpověď i na svou otázku.