Avatar uživatele
anonym

Může jít dítě narozené v listopadu od září do školy?

Může jít dítě narozené v listopadu od září do školy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5149 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

myslíte v září před završením šestého roku jeho věku? obvykle ne; leda na doporučení psychologa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dagry

Jenže,Anetadelo, tazatelka měla asi na mysli případ, kdy dítě ještě nebude mít 6 let. Tzn. že v září by mělo jít do školy a 6 let mu bude až v listopadu. Takže tady určitě hraje svoji roli vývoj dítěte a doporučení lékařů, jak už tady bylo psáno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Ano může

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marunka

Záleží na psychologickém vývoji dítěte a na přístupu školy. to nením zase tak dlouho, takže asi ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kostík

Pokud Vaše dítě samo chce a doporučili to psychologové a jeho lékař, není problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

A proč by ne? Já mám dceru taky v listopadu. Takže až v listopadu oslaví 6 let, v únoru dalšího roku půjde k zápisu a v září půjde do 1. třídy – takže v listopadu už jí/mu bude 7 let a to je akorát ne?

PRO DARGY: mě to taky napadlo, jen jsem myslela, že to tazatele trkne, protože ona vůbec věk dítěte neuvedla.
Pokud by mělo jít dítě v 5 letech do školy, tak to opravdu musí posoudit lékař či odborník.
Jenže zrovna nedávno byl na netu článek, že pětina dětí prvňáčků je ve škole předčasně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Pouze velmi výjimečně, pokud se jedná o extrémně nadané dítě, jehož schonosti a školní zralost musí posoudit psycholog.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek