Může jít dítě narozené v listopadu od září do školy?

Nejlepší odpověď
quentos

myslíte v září před završením šestého roku jeho věku? obvykle ne; leda na doporučení psychologa.

Další odpovědi
dagry

Jenže,Anetadelo, tazatelka měla asi na mysli případ, kdy dítě ještě nebude mít 6 let. Tzn. že v září by mělo jít do školy a 6 let mu bude až v listopadu. Takže tady určitě hraje svoji roli vývoj dítěte a doporučení lékařů, jak už tady bylo psáno.

panenka

Ano může

Marunka

Záleží na psychologickém vývoji dítěte a na přístupu školy. to nením zase tak dlouho, takže asi ano.

Kostík

Pokud Vaše dítě samo chce a doporučili to psychologové a jeho lékař, není problém.

anetadela1

A proč by ne? Já mám dceru taky v listopadu. Takže až v listopadu oslaví 6 let, v únoru dalšího roku půjde k zápisu a v září půjde do 1. třídy – takže v listopadu už jí/mu bude 7 let a to je akorát ne?

PRO DARGY: mě to taky napadlo, jen jsem myslela, že to tazatele trkne, protože ona vůbec věk dítěte neuvedla.
Pokud by mělo jít dítě v 5 letech do školy, tak to opravdu musí posoudit lékař či odborník.
Jenže zrovna nedávno byl na netu článek, že pětina dětí prvňáčků je ve škole předčasně.

Nuk nuk

Pouze velmi výjimečně, pokud se jedná o extrémně nadané dítě, jehož schonosti a školní zralost musí posoudit psycholog.