CZ Adam

Může jednoduchý program běžet z cloud úložiště?

DObrý den,
napadla mě taková věc, mohl by program běžet z cloud úložiště jako třeba Google Disk atd…?
Když si to na Windows namapuji jako síťovou jednotku do tento počítač, mohlo by to jít ne? :D

Díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
jáára

ne.
to co myslíš ty se nazývá Cloud computing

Doplňuji:
dochy:
http://www.so­sej.cz/Softwa­re/Jiny-software/Ostat­ni/Budik
Jednoduchej program budík se neinstaluje. Jeden soubor a jeden soubor s nastavením.
Zkus to nebo kterýkoliv jiný. Nepůjde.

Cloud drive takhle nefunguje – není to k tomu určené.

Další odpovědi
Dochy

To je otázka co myslíš tím „běžet z cloud úložiště“
Pokud myslíš jen to, že program bude na cloudu a spustíš ho lokálně na svém PC (po tom co připojíš disk), tak samozřejmě není důvod aby neběžel… pokud to nemá z nějakého důvodu zakázán ovladač pro to úložiště)
Ale bacha… Mnoho současných programů vyžaduje instalaci na počítač…
Doplňuji:
jáára: http://dochy.raj­ce.idnes.cz/od­povedi#google­disk1.jpg
Zkusil jsem to a podařilo se napoprvé.
To co tazatel chce, nebo alespoň na co se ptá, není cloud computing, ale obyč. připojení síťového disku a práce s ním jako s lokálním. To jsme praktikovali už někdy před 15 lety. Nové je jen to, že síťový disk je primárně dostupný přes web.

jáára

dochy: pořád to běží ve tvém počítači a synchronizovaná kopie je uložená někde na disku.
takže neberu

Dochy

„Když si to na Windows namapuji jako síťovou jednotku do tento počítač, mohlo by to jít ne? :D“ – z toho soudím, že tazatel chce program spustit lokálně na svém PC.
Samozřejmě jasnozřivej nejsem, tak uvidíme, jestli doplní.