zjentek

Může učinit objev i člověk spokojený s tím, co má?

Jestli i tací mohou učinit objev.

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Podle toho jak se na to díváš. Spokojený s tím, co má ve smyslu, že je za to vděčný. Tak ten může objevovat věci nové nepoznané, může dosáhnout, co chce.
Ale člověk, který je spokojený s tím, co má – ve smyslu, že už vůbec po ničem jiném netouží a sanží se zbavit svých přání a touhy, tak takový člověk asi těžko něco objeví nebo dokáže. Vlastně nedokáže nic než jen bezcílně, volně existovat – bezesmyslu.

Být vděčný (spokojený) za to, co máme je jedna věc. Druhá už je to, zda chceme něco víc, zda si něco přejeme, máme ctižádost, sny a cíle.

Další odpovědi
Drap

Ano, i to je možné. Spousta objevů byla učiněna náhodou, některé dokonce i omylem

Kepler

Podle mně ne. Takovému člověku schází motivace. Může se stát, že jeho něco převratného napadne nebo náhodou o něco zakopne, ale je velký rozdíl mezi nápadem a jeho dotažením až do konce. Nápadů by bylo…