FlAsh_7

Může hudba ovlivnit mysl?

Může hudba, kde se zpívá o úspěchu nějak naprogramovat moji mysl k „úspěšnému myšlení“?

Nejlepší odpověď
Kepler

Spíš bych bych řekl, že tě transportuje do nějaké nálady. Ale ani to u mě nefunguje, protože zpravidla volím opačný postup: hudbu si vybírám podle momentální nálady. Že by u mě navodila čistě křišťálovou genialitu, to asi ne. Kde nic není, ani čert nebere.

Další odpovědi
aliendrone

Ano, pokud to myslíš ve smyslu navození nálady či udržení tempa. Ale o nějakém „úspěšnějším myšlení“ nemůže být řeč, podle mne tedy. ;) :)

DoTazatel

Hudba ovlivňuje lidskou mysl, každý žánr může jinak. Taky svou úlohu hraje to, který žánr na člověka nejvíc působí, který se mu nejvíc líbí.. Ale jestli člověka nějak ovlivní přesně ty (motivační) slova té hudby, tak to nevím.

Na rozvíjení lidské mysli, na podporu samotného myšlení, kreativity, relaxaci, uklidnění prý nejvíc působí klasická hudba.

nyjono

Když ji budeš poslouchat nonstop třeba rok, pak možná.
Ale moc si od toho neslibuj.

ivzez

Ne, hudba ani „motivační“ knihy, filmy apod.
nedokáží „naprogramovat“ ničí mysl.

Všechno jmenované má jediný účel → obohatit autory.

Kelt

Informace přijímáme také sluchem a některé si lépe zapamatujeme, když si uvědomíme, co na nás působí více. A nezáleží na tom, zda je to hudba nebo řeč, zpěv nebo nějaký zvuk. O zdravotním účinku nějakých vibrací je dost známo, určité tóny, akordy vyvolávají příjemnou náladu, toho využívají hudebníci, kteří složí chytlavý hit. Hudba může člověka motivovat, a to je založeno na Pavlově principu, že pes, který slyší zvonek, slintá, protože dostane potravu. Takže jsou určité stavy mysli, které lze navodit a když si k tomu vybereš hudbu, měl bys být motivován. Třeba vojáky ruské armády motivovala k boji hudba a zpěv Alexandrovců – byli vycvičeni , vycepováni tak, že kdo nebojoval, byl zastřelen NKVD. Pak stačilo pustit hudbu, signál. Takže si to může každý natrénovat.

Emefej

Hudba pozitivně ovlivňuje dojivost skotu domácího. Byl o tom natočen film.