mě to zajímá

Může hořet led lampička když ji někdo zapomene vypnout?

Nejlepší odpověď
www

Každý spotřebič v síti ať zapnutý či vypnutý může zahořet.

Další odpovědi
led

Pokiaľ v elektrickej zásuvke je zasunutá zástrčka (vidlica), môže sa pri nedostatočnom kontakte zvýšeným odporom zvýšiť teplota kontaktov až na zápalnú hodnotu. Toto je najčastejšia príčina požiarov domových rozvodov. Prirodzene k tomuto zahoreniu môže dôjsť u nedostatočných kontaktov na celej trase elektrickej siete.

V prípade, že led lampička je na málonapäťový zdroj (do 12V accu, batérie) väčšinou v tomto prípade dochádza k poškodeniu tohto zdroja.
Doplňuji:
Prirodzene k tomuto zahoreniu môže dôjsť u nedostatočných kontaktov na celej trase elektrickej siete, od zdroja (cez poistku, zásuvku, vypínač v lampe)po spotrebič (žiarovka). Z toho je jasné, že všetky kontakty musia byť kontrolované, skrutky doťahované, vodiče nesmú byť poškodené (nalomené žily, poškodená izolácia), zbavené izolácie mimo vlastného kontaktného bodu.

Ak počujete prskanie zo zásuvky, spotrebiča, prípadne priložením ruky na zásuvku, zástrčku, vypínač, kábel, cítite teplo, spotrebič odpojte od siete a nechajte odborne preveriť.

alesaky

Jo

Lamalam

Pokud se přehřeje, tak by mohla.

Mapel

led
dáváš nepřesné informace. Z hlediska protipožární ochrany je jedno o jaké napětí se jedná. Naslyšela jsi, že od autobaterie chytlo auto? Napětí má pouze význam z hlediska úrazu elektrickým proudem.

Obecně řečeno od jakéhokoliv zdroje může vzniknout požár bez ohledu co je na něj připojeno. I LED lampička, uvnitč je dost malých potvůrek co mohou třeba explodovat.

Daniels

Led lampička je vyrobená tak, aby vytvářela světlo. Do tepla se přemění asi tisícina přijaté energie- může nejhůře prasknout. Se samotnou lampičkou je to však jinak- tam záleží na kvalitě výroby- a to už já nemůžu posoudit.

klapalfr

Pokud máš na mysli přehřátím, tak to by se stát nemělo. LED lampičky většinou vydávají jen minimum tepla, takže šance, že by začala díky přehřátí hořet je jen minimální. To třeba u solné lampy z https://www.ma­gieprirody.cz/sol­ne-lampy/ kterou mám doma je to trochu jinak. V té je klasická žárovna a ta vydává dost tepla. Myslím si, že kdybych ji nechal běžet několik dní v kuse, tak by se mohlo stát, že by vyhořela. Ještě jsem to ale nezkoušel. Radši… 🙂

tyna.ryglova

Já mám z elektřiny hrozný strach, proto nemůžu nechávat přes noc nic zapnutého. Jediné, co necháváme tak je lednice. Ta by nebyla moc spokojená, když bychom ji každou noc vypínali. Sice doma máme protipožární krabice https://www.schmachtl­.cz/instalacni-krabice-protipozarni , ale člověk si i tak musí dávat pozor.

led

Mapel, príjimam kritiku, že som nezvýraznila nebezpečenstvo pri autách,
ale čakajúc kritiku som (alibisticky) napísala slovíčko „väčšinou“, čo je pravda…
(K požiarom áut z dôvodu elektriny dochádza v menej prípadoch, než ku zničeniu zdroja, akurát sú výraznejšie prezentované)