Rokio

Může hodnota kryptoměny Bitcoin klesnout na nulu?

Pokud ano, co by se mohlo stát, aby k tomu došlo? Který čin by mohl zapříčinit, aby tato kryptoměna padla? Máte nějaké teorie?

Nejlepší odpověď
hapiky

První a jedinné kritérium hodnoty Bitcoinu je jeho poptávka. Pokud zájem opadne, opadne i jeho hodnota.

Další odpovědi
aliendrone

No, nejlepší odpověď má asi hapiky – všechno je to o důvěře a poptávce. Systém chápe, že zakázat kryptoměny NEJDE (leda by zakázali internet), administrativní omezování (regulace třetích stran) se z principu musí nakonec minout účinkem (nelze regulovat něco, co je mimo dosah tvé moci), takže zatím nejchytřejší metoda pozdržení nástupu (a vítězství) je aktuální „rozdrobení“ zájmu (poptávky) na (nyní už přinejmenším desítky) konkurenčních kryptoměn.

Ale to je JEN odklad – nakonec jedna kryptoměna vyhraje, to je jasné. Pochop, že lidí, kteří by rádi měli PEVNÝ směnný prostředek, jehož hodnota NEBUDE v průběhu času doslova „mizet před očima“ jsou miliardy, zatímco těch, kteří na inflační zlodějně vydělávají je oproti nim pouhá hrstka (i když VELICE MOCNÁ)!

Každopádně BTC může zaniknout. Současná situace (je to všechno teprve v začátcích) je podobná, jako kdysi při zavádění „papírových peněz“ – kdesi jsem tu už o tom psal.

Edison

Stačí vypnout hlavní vypínač.

Kepler

Na nulu nepadne žádná měna, ale může se jí hodně přiblížit a zaniknout. Takový virtuální nesmysl, jako bitcoin by si to zasloužil.

ivzez

Stačí ji zakázat…
____

Zajímavý článek »Bitcoin se propadl pod 5000 dolarů, poprvé od října 2017«:
https://www.ro­ot.cz/zpravic­ky/bitcoin-se-propadl-pod-5000-dolaru-poprve-od-rijna-2017/

CryptoSvetcz

Vše může jít na nulu :). Tady třeba se ukazují denně kryptoměny, které krachují. https://coinmar­ketworth.com