Může Facebook vůbec požadovat nějaký doklad totožnosti?

Podle mě ne, protože nemá registraci u ČESKÉHO Úřadu na ochranu osobních údajů. Poskytuje služby i na území České republiky tak by měl dodržovat ČESKÉ zákony.

Nejlepší odpověď
Syd

Neumím si nějak představit, jak by po vás chtěl facebook doklad totožnosti.
Jo tak, vy myslíte kvůli tomu změněnýmu heslu: Nevím, co s tím má Úřad na ochranu os. úd, ale nenexistuje žádnej zákon, kterej by vám zakazoval ukazovat svoje doklady komukoli se vám zlíbí. Samozřejmě že ho nemůže požadovat ve smyslu nutit vás k tomu, je to asi tak jako když vás na ulici zastaví cizí člověk a řekne „Pane, dejte mi 5 000 Kč“ . Nikdo mu nezakazuje vás o ně požádat.

Další odpovědi
led

Nepotrebuje to. Ľudia tam toho toľko o sebe prezradia…

misa-radilka

Podle mě taky ne, ale napíši Vám příběh cca měsíc starý. Známý mi říkal, že po něm FB chtěl doklad totožnosti, protože ten známý má hodně zvláštní příjmení… Vykašlal se na to, FB mu prý zrušili, no tak si založí nový a pojmenuje se nějak líp (Novák apod.). Buď je to nějaký podvodník, hacker nebo nevím.

chudst

syd: chce, stejne jako treba PayPal. Kamaradovi nebral jmeno a musel zaslat oskeovany ISIC, ze je to skutecne on.

Syd

No jo, teď jsem si o tom něco přečetla, skutečně to požadujou při navýšení maximálního limitu. To skenování se mi teda nelíbí, ale na tu samotnou kontrolu bych se dívala jako když se hlásíš do hotelu a taky chtěj doklady. Každopádně ráda se dozvim, jak to je i v případě toho hotelu. Vlastně tam ale uzavíráš nějakou smlouvu, u toho je potřeba znát totožnost zúčastněných stran, takže to asi bude po stránce zákona ok.

chudst

Nevim, take si rad pockam na nazor pana doktora ci baghiry.