Anonym*

Může existovat číslo účtu v tomto tvaru?

Může mít číslo účtu pouze devět čísel + kód banky ? Např.. 123456789/1234

Odpovědi
Edison

Ano. Opověď na tvar čísel účtů jsi snad dostal docela přesnou, tak co takhle použít mozeg????

  • základní část – musí obsahovat alespoň 2 číslice, maximálně 10

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-predcisli

JájsemRaibek

Na netu je konfigurátor čísel, kde lze číslo resp. možnost čísla ověřit.
Ono to není tak jednoduché. Tak jako u rodného čísla, které musí být dělitelné beze zbytku jedenácti, tak i u bankovních čísel je na to pravidlo.

Arne1

číslo účtu kratší jak 10 míst se zleva (automaticky) doplňuje nulama

Pepa25

Číslo bankovního účtu v ČR má maximálně 10 čísel (mimo předčíslí a kód banky), tzn. může být kratší. Devítimístná čísla používá hned několik bank (např. ČSOB).

Edison

JáJsemRaibek: Na to tazatel ale otázku neopožil…