Oprah

Může exekutor zablokovat účet…

… když bratr má exekuci na plat, a nechá si výplatu posílat na cizí účet a ne na vlastní?? Pokud si nechá peníze posílat např. ke mě na účet, nemusím mít strach že my ho exekutor obstaví?? Podle mě by neměl, ale jaký je váš názor, případně zkušenost. Děkuji za odpověď..

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsem si jistý,ale je možné,že si exekutor zjistí na čí účet chodí bratrův plat a mohl by tento účet zablokovat.

Další odpovědi
Drap

Exekutor má přístup k informacím, na který účet odchází plat na který je exekuce. Vzhledem k tomu, že exekuce na plat je již platná, má možnost i tento účet obstavit

Fidel

Exekutor hlavně v ten moment povede exekuci jiným směrem, a to srážkou ze mzdy, tzn. ještě dřív než mu šéf vyplatí mzdu, tak si exekutor strhne to, co může a to, nač má nárok…