Leoneo

Muze exekutor zabavovat majetek mym rodicum, kdyz u nich nemam trvaly pobyt, ale chodi mi k nim posta?

mam nejake uvery a mam obavy ze mozna exekuce skonci tim ze budou chtit brat memu otci majetek i kdyz u nej nemam trvaly pobyt jen mi k nemu chodi posta kterou si vybiram obcas? menim si adresu na mestsky urad.
Doplněna:
no dekuji za tento rad ale asi bych se v nem nevyznal takze jsem nic nezjistil tak pokud vas muzu poprosit o jistou odpoved

Nejlepší odpověď
standa

Na toto téma jsem zde již několikrát odpovídal, takže doporučuji se podívat na jednu z těchto odpovědí – viz zdroj.

Stručně lze odpověď shrnout takto:

  • vašim rodičům určitě nehrozí zabavení nemovitosti ani jiných významných movitých věcí jako auto, nábytek (který zjevně patří do bytu rodičů ap.)
  • teoreticky by ale exekutor mohl u rodičů zabavit nějaké drobné věci (byť by nebyly vaše), u kterých by se mohl domnívat, že jste si je u rodičů odložil
  • ale právem vašich rodičů je pak okamžitě podat vylučovací žalobu na takovéto konání exekutora…, případně žalobu na průběh exekuce

Takže, vy i rodiče můžete být z tohoto pohledu v určitém klidu.

Doporučuji, abyste v zájmu rodičů, učinil veškeré ´právní´ úkony, které přetrhají vazby vaší osoby k bytu rodičů, např.:

  • oznámení na Českou poštu o zrušení vaší zasílací adresy do místa pobytu vašich rodičů
  • sundání vašich jmenovek ze zvonku a schránky
  • získání prohlášení některých sousedů, že v se místě bydliště vašich rodičů vůbec nezdržujete

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohou-exekutori-do-bytu-kdyz-tam-nejsem-hlasenej