může exekutor zabavit zvíře?

Nejlepší odpověď
barnajka

Opravdu může.

„2. Exekutor může zabavit i zvíře, udělá to ale pouze tehdy pokud bude mít nějakou finanční hodnotu. Tedy běžné zvíře jako kočka nebo pes vám zabavovat nebude, ale pokud by se jednalo o drahé zvíře nebo nějaké hospodářské zvíře typu prase nebo kráva, která se dá prodat, tak tu se může pokusit zabavit“

Zdroj: http://pomocdlu­hy.cz/co-muze-zabavit-exekutor/

Další odpovědi
MacChill

Řekl bych, že je i v exekutorovu zájmu, aby zvíře vybral až jako poslední možnost

Michal Kole

Teoreticky může, ale prakticky v tom vidím problém, že to proto zvíře bude stres, když se o něj bude starat cizí člověk a pak po dražbě jej bude mít nový majitel. Otázka zda by se to nedalo kvalifikovat jako týrání zvířat.

Zvíře je ZATÍM pouze věc, to se změní až v roce 2014, kdy začne platit nový občanský zákoník.

led

Zaujímavá otázka, škoda, že ste anonym. Mal by ste hviezdičku.

Vzhľadom na to, že chované zviera je kvalifikované ako vec (nepáči sa mi to, ale…), tak asi môže.

štamgast

Já si myslím, že ne. led: Již je v platnsoti zákon, že zvíře věc není :).

Drap

Může. Auž se i stalo že zabavili psa. I pes za určitých podmínek může mít značnou hodnotu.