sesednizkola

Může exekutor prohledat někoho na ulici a sebrat mu všechno?

Co může exekutor je vděčné téma, ne jen tady na otázkách. Když jde mladý kluk za krásného letního večera z kina se svojí nádhernou přítelkyní, najednou zastaví ho zlý exekutor, třeba i s policejním doprovodem, a násilím prohledá ho. Vezme mu všechny peníze, mobil, hodinky atd. a použije to na úhradu dluhu. Je jedno, jak ví o tom kde ho hledat a tak, prostě ví. Je to reálné?
Doplňuji:
asi ne . xxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxxxxxxxx

Nejlepší odpověď
ivzez

Není to reaálné.

Další odpovědi
McArthur

Reálné to není, ale na některé dlužníky by to možná zabralo. Tuto pravomoc by exekutoři dostat mohli. Samozřejmě v doprovodu státní policie.

Exekutor není zlý, on jen dělá svou práci. Pokud ten mladý kluk má na kino a na obhospodařování potřeb své krásné přítelkyně, tak by měl mít i na placení svých dluhů.