Může exekutor na manželku (spolužadatel)???

Dobrej.Půjčil jsem si od banky 300 000kč.Jelikož můj plat nestačil 12 000kč musela být manželka jako spolužadatelka s 3800kč.K vůli dlouhoddobé nemoci(operace hlavy) jsem se dostal do neschopnosti splácet.Ikdyž jsem zkoušel jakékoliv domluvy a ppojištění co jsem si pořídil k půjčce.Nic nepomohlo.Banka mi vše zamítla. (odklad,snížení splátek).Nyní mi zmrazili konto a obdržel jsem dopis od exekutora,že pokud nezaplatít tak po mě půjde.Manželka je mimochodem na rodičáku,pobírá po dobu 21měsíců 7600kč já 12 000kč…Mohou teda jít i po manželce?nebo půjdou jen po mě?A budou počítat že vyživuji manželku a 2děti.Majetek nemáme.Děkuji

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Samozřejmě, že může, važe manželka je ze zákona spoludlužníkem. Zkuste refinancování u jiné banky. Je mi divné, že banka nepřistoupila na nějakou dohodu, její prioritou je získat peníze a nikoliv majetek apod.