pizlicka

Může exekutor na manželčin majetek v pripade daru a...........?

Pokud manželé nežijí ve společné domácnosti tři roky, ale stále jsou manželé, může exekutor zabavit majetek manželce, ktera jej dostala darem, a při druhem, napr.koupi domu, kde je manzel veden jako vedlejsi účastnik a prohlásil, že je dům koupen vyhradne z prostředků anželky, může i přesto exekutor na tento majetek? Půjčka vzata manželem na auto. Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. to, zda manželé žijí nebo nežijí ve společné domácnosti je úplně jedno
  2. pokud nemáte rozdělené SJM a nebo nenastala některá ze zvláštních situací (právních), odpovídají za dluhy vzniklé během manželství oba manželé

___
To, co píšeš o koupi domu a půjčce na auto nejspíše nemá žádnou právní relevanci – ale může mít, takže neváhej a se všemi smlouvami a podrobnostmi navštiv právníka, možná ti pomůže.
Dotazy (a odpovědi) tady ti nepomůžou nijak – neznáme změní smluv ani další podrobnosti.
___
Takže – sesbírej ´papíry´ a upaluj za právníkem…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

podle mě všecko, co je ve společným majetku manželů, může zabavit, on bude asi tak zjišťovat, jestli spolu bydlíte či nikoli…

ivzez

Gecco,
exekutora zatím nezastaví ani soudní zúžení nebo odložení vzniku SJM k datu zániku sňatku. Četla jsem, že se chystá novela, ale nevím, jak je to daleko.