muze exekutor bez asistence policie a zamecnika odvrtat zamek

Nejlepší odpověď
atriplex

Vyžaduje-li to účel výkonu rozhodnutí, je ten, kdo provádí výkon rozhodnutí, oprávněn učinit osobní prohlídku povinného (dlužníka) a prohlídku jeho bytu (sídla, místa podnikání) a jiných místností povinného, jakož i jeho skříní nebo jiných schránek v nich umístěných, kdy má povinný svůj majetek; za tím účelem je oprávněn zjednat si do bytu nebo jiné místnosti povinného přístup, popřípadě uzavřené skříně nebo jiné schránky otevřít. Jestliže povinný tuto povinnost nesplní, je ten, kdo provádí exekuci, oprávněn zjednat si k bytu nebo jiné místnosti povinného přístup.

Rovněž MŮŽE podle § 21 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii ČR, požádat o pomoc Policii ČR.

Odpověď na vaši otázku: Ano, může.

A ještě poznamenám: Policie se zve proto, aby ochraňovala exekutora před agresivními dlužníky, nikoliv proto, aby legalizovala pobyt exekutora v bytě dlužníka.