dust8

Může Dr. Jekyll porazit pana Hyda?

Nejlepší odpověď
annas

Ztělesněním dobra je doktor Jekyll a ztělesněním zla pan Hyde. Jde o stejnou osobu, která se vyskytuje ve dvou podobách.

Ztělesněním dobra je tedy doktor Jekyll a ztělesněním zla pan Hyde. V příběhu vítazá zlo, tedy pan Hyde,. Tato zlá podoba přežije dr. Jekylla,,

Každý člověk má v sobě dobro i zlo. V hororovém příběhu jde o vylíčení dvou protikladných rysů lidského charakteru ztělesněných dobrým doktorem Jekyllem a zlým panem Hydem.

K převtělenío docházelo pomocí drogy, takže kvůli jejímu nedostatku dr. Jekylle zemřel a jeho druhá´é ego přežilo.
Zlo zvítězilo. Tak to častp v životě chodí. zlo je hlasitější, , je víc slyšet než dobro. Z dobra může vzejít zlo, ale ze zla nikdy nevzejde dobro…“ — MrDandas. – to je odpověd na Vaši otázku. Většina tvrzení v knize či jinde se dá bcrát s nadsázkou, tedy přeneseně. V tom spočívá i význam citátů, přísloví, a stručných postřehl, tedy aforismů.

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/282562-m-l-stedman-dobro-a-zlo-mohou-byt-jako-dva-hadi-zapleteni-do-s/

Dobro a zlo mohou být jako dva hadi zapletení do sebe tak, že je od sebe nerozeznáš, dokud je oba nezastřelíš, a pak je už pozdě.“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/282562-m-l-stedman-dobro-a-zlo-mohou-byt-jako-dva-hadi-zapleteni-do-s/

Další odpovědi
elkon

Nemůže, protože se jedná o jednu osobu.