Rokio

Může dostat amnestii chovanec?

Zabezpečovací detence je napůl psychiatrická léčebna a napůl vězení. Teoreticky by to podle mě mělo být možné. Amnestie by spočívala v přeřazení chovance z detence do psychiatrické léčebny na uzavřené oddělení.

Odpovědi
Dochy

Amnestie je prominutí trestu nebo jeho části. Detence není trest. Ptáš se poněkolikáté a poněkolikáté na toto odpovídám.

A protože nejde o trest nemůže být daný člověk omilostněn dokud se nezmění důvody, kvůli kterým byla detence nařízena.