jana91

Muze dospely clovek na kozni bez doporuceni praktickeho lekare? (Aby mu to hradila pojistovna).

Predem dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, samozřejmě může a pokud má uzavřenou smlouvu se zdravotní pojišťovnou, ta mu hradí výkony lékaře.

Další odpovědi
Nuk nuk

V dnešní době už by teoreticky doporučení praktického lékaře nemělo být k léčbě odborným nutné. Žel někteří ti odborní to stále ještě vyžadují, takže se to chce asi zeptat konkrétního dermatologa, jestli doporučení musíte mít nebo ne. Hrazení léčby pojišťovnou není na doporučení závislé, ta hradí konkrétní vyšetření a úkony.

bolak

Záleží kam se vydáš.

Do normální dermato.. ordinace se musíš stejně objednat, takže se po telefonu zeptáš jestli můžeš přijít bez, ale většina samozřejmě bere. Když půjdeš do nemocnice, tak tam většinou doporučení potřebuješ a je jedno vod koho ho máš, a pak tě vezmou v nějakým brzkým termínu, v klasický ordinaci (né v nemocnici) jsou strašně dlouhý čekací lhůty, někdy i dva měsíce a víc.

Samozřejmě pokud je to něco akutního, nebo dokonce infekčního, tak tě musej vzít hned, jenže to ty jako laik nepoznáš a po telefonu to nepoznaj zas oni…