Může dopravní policie zastavit konvoj vojenský vozidel a udělit pokutu za ojeté gumy u houfnice?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Dle mého názoru ne, museli by přivolat vojenskou policii.

Další odpovědi
chachar1922

Já si myslím, že by je hlavně nestavěli, a když, tak by se to ukecalo :D

terry

Já myslím, že pokud se konvoj pohybuje po normální silnici, pak asi ano.
Vozidlo by mělo splňovat požadavky pro provoz na pozemních komunikacích.

cukrar

Ne, pokud vozidlo řídí voják z povolání

Klaproth

Policista, stejně jako hasič nebo celník zastavit může, ale kontrolovat vojenská vozidla a jejich řidiče smí pouze vojenská policie.

Provoz voj. vozidel se řídí zvláštními předpisy, které si už nepamatuji. Za jistých podmínek smí po veřejné komunikaci jezdit i vojenská vozidla, která nesplňují všechny technické požadavky pro provoz na veřejných komunikacích.

Emefej

Nevím, jak je tomu dnes, ale v dobách mé služby v armádě byly konvoje obvykle doprovázeny příslušníky TAI. Pokud by nás chtěl zastavit běžný příslušník SNB, tak by to nejprve řešil s doprovodem TAI.

Zažil jsem stovky přesunů, nikdy nás esenbáci nestavěli. Vím, že velitelé přesunu měli přesné instrukce, jak se zachovat v různých situacích, jistě tam byla popsána i kontrola od „běžné“ policie. Někdy s kolonou jezdili i příslušníci VKR, ti by si to se strážmistrem rychle vyříkali.

honza19hk

ne.Navic vojensky konvoj ma doprovod vojenske policie.