Avatar uživatele
anonym

Může dopravní policie zastavit konvoj vojenský vozidel a udělit pokutu za ojeté gumy u houfnice?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Emefej, briketka10, chachar1922, Dismas před 2986 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Dle mého názoru ne, museli by přivolat vojenskou policii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chachar1922

Já si myslím, že by je hlavně nestavěli, a když, tak by se to ukecalo :D

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Já myslím, že pokud se konvoj pohybuje po normální silnici, pak asi ano.
Vozidlo by mělo splňovat požadavky pro provoz na pozemních komunikacích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ne, pokud vozidlo řídí voják z povolání

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Policista, stejně jako hasič nebo celník zastavit může, ale kontrolovat vojenská vozidla a jejich řidiče smí pouze vojenská policie.

Provoz voj. vozidel se řídí zvláštními předpisy, které si už nepamatuji. Za jistých podmínek smí po veřejné komunikaci jezdit i vojenská vozidla, která nesplňují všechny technické požadavky pro provoz na veřejných komunikacích.

Upravil/a: Klaproth

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nevím, jak je tomu dnes, ale v dobách mé služby v armádě byly konvoje obvykle doprovázeny příslušníky TAI. Pokud by nás chtěl zastavit běžný příslušník SNB, tak by to nejprve řešil s doprovodem TAI.

Zažil jsem stovky přesunů, nikdy nás esenbáci nestavěli. Vím, že velitelé přesunu měli přesné instrukce, jak se zachovat v různých situacích, jistě tam byla popsána i kontrola od „běžné“ policie. Někdy s kolonou jezdili i příslušníci VKR, ti by si to se strážmistrem rychle vyříkali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

ne.Navic vojensky konvoj ma doprovod vojenske policie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek