psí boothud

může dopravní letadlo plachtit ?

může dopravní letadlo plachtit nebo doplachtit ? a pokud ano tak za jakých podmínek ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Doporučuju podívat se na kanadský seriál Letecké katastrofy, epizodu 6 z 5. série pod názvem Kluzák z Gimli. Dopravnímu letadlu došlo palivo a musel doplachtit na nejbližší letiště. Je tam popsaná klouzavost.

Další odpovědi
mosoj

Může, za předpokladu že má dostatečnou rychlost. Ta rychlost je dost vysoká, nicméně dá se s ní nouzově přistát.

Také přemýšlím nad havárií letadla v Rusku, kde píší že padalo kolmo !! K tomu nedojde ihned, pokud to nezařídí sám pilot.

huxa

Jistě. Za podmínek, že nemá urvané křídlo.

Andre5000

Za určitých podmínek může. Nevím sice podrobnosti, ale už se to stalo, že letadlu přestaly fungovat motory a posádka dokázala několik set km s letadlem doplachtit. Pokud tě zajímají letecké katastrofy a co je může způsobit, podívej se sem – http://www.uloz­to.cz/hledej/?q=Le­teck%C3%A9%20ka­tastrofy