daka

Může do obec. zast. kandidovat každý sám za sebe jako nezáv. kandidát,aby se tam dostali lidé podle počtu hlasů voličů.

Lidem na vesnici se potom těžkou vysvětluje proč, když někdo dostal míň hlasů a dostal se tam z lepšího místna na nakd. listině, proto by jsme nechtěli dělat sdružení nezávislých kandidátů. Kam se můžeme ještě s dotazem obrátit? Děkuji Novák

Nejlepší odpověď
standa

Bohužel i tzv. „nezávislí“ kandidáti musí být zapsáni na kandidátní listunu jakékoli VOLEBNÍ STRANY.

Volební stranou podle zákona mohou být pouze registrované POLITICKÉ STRANY a politická hnutí.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-kandidovat-do-komunalnich-voleb