Gearbox

Může dlouhodobá sexuální abstinence ovlivnit organismus?

Může ho ovlivnit tak, že přestane vysílat chemickou stopu a tím přitahovat opačné pohlaví? Jedná se o desetiletou pauzu. Na psychiku to vliv má, to je jisté.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst článek v odkazu.

https://www.cpzp­.cz/clanek/379-0-Muze-nedostatek-sexu-uskodit-fyzicke-kondici.html

"Může nedostatek sexu uškodit fyzické kondici?

Je sex pro život člověka nezbytný, potřebuje jej pro své tělesné zdraví? Na tuto otázku se nedá odpovědět jednoznačně. Nikdo nikdy vážně neonemocněl a nikdo nikdy neumřel proto, že neměl sex. Ale sex je jistě jedna ze základních podmínek plnohodnotného života. Sex není vitální životní potřeba jako potrava nebo tekutiny. Bez tekutin se dá vydržet několik dní, bez potravy několik týdnů, ale bez sexu třeba celý život. Z biologického hlediska jsou sexuálně aktivnější muži. Je to dáno vyšší hladinou mužského hormonu v krvi.

Dlouhodobé sexuální napětí sice může podle odborníků člověku do jisté míry uškodit, ale vážnější zdravotní problémy nehrozí. U nedobrovolné abstinence můžeme v některých případech pozorovat psychické následky, jde především o neurotické potíže. Projevují se hlavně bolestmi hlavy, ale například také žaludeční neurózou. Je tu ještě jedna potíž. Dlouhodobá sexuální abstinence může u mužů posléze způsobit problémy s erekcí. Zatímco těm, kteří nedostatek sexu subjektivně pociťují, hrozí i potíže, někteří lidé se pro abstinenci rozhodují dobrovolně a snáší ji bez následků na zdraví. Lidský organismus na sexuální abstinenci sám o sobě nereaguje, klíčovou roli hraje psychika.. Atd.

K další části otázky poradí sexuolog, zřejmě je to individuální. Přece kněží drží (měli by) dodržovat celibát – svými myšlenkami se obracejí k Bohu, i když sex je potřeba, která k životu patří.

Další odpovědi
quentos

Ovlivnit ho může, ale rozhodně ne tak, jak píšete. Z vlastní zkušenosti (abstinuju ještě déle než Vy) mohu říci, že

  • druhé pohlaví přitahovat nepřestanete
  • jediné následky budou odřený penis od časté masturbace a to, že budete na sex myslet častěji než většina lidí.

autacek

Může. Víc doporučuji probrat se sexuologem.

da ny

Ano, u každého to bude jiné…
„Čím větší primitiv, tím silnější pudy…“ :)))
Pokud je taková absence dobrovolná i psychika je naprosto vpořádku.
(V případě „napětí, touhy“ jsou i jiné možnosti.)
Múj názor je ten, že „.....dlouhodobá sexuální abstinence…“, múže organismu např. po zdravotní stránce (zejména u žen) jen prospět!
😁

Jiří Bohumil

da ny – Primitiv? Pudy? Jenom o tom to snad není. Tím by jsi urážela většinu normální populace.:-(
A mnoho, i různých vědecky podložených názorů, je i s Tvým závěrečným názorem, co se týká sexuální abstinence, jak u mužů, tak u žen, v dosti přímém rozporu. ☹
U mužů má sex prý i kladný vliv na funkci prostaty, u žen má mít zase sex dobrý vliv i na produkci zdravotně přínosných hormonů.
A u obou pohlaví pak celkově kladný vliv určitě i na celkovou psychiku.
A řekl bych, že to poslední, mi i dlouhodobá „praxe“ potvrzuje.:-)
Ale já nejsem pochopitelně žádný vědec a čerpám pouze z veřejně dostupných informací (které nemusí být vždy pravdou) a trochu z té praxe. 🙂