kosaaaak

Může diabolka vystřelená vzduchovkou kolmo vzhůru k nebi, po dopadu někoho vážně zranit?

Nejlepší odpověď
baghira

Vzhledem k její pádové rychlosti, omezené odporem vzduchu, a celkem nepatrné hmotnosti, prakticky nemůže ublížit. A pravděpodobnost, že by někomu spadla z výšky třeba rovnou do oka, je mizivá.

Pokud si představujš, že spadne na zem stejnou rychlostí a se stejnou energií, jako vylétla, tak to by fungovalo jen v absolutním vakuu.
Doplňuji:
Přesto bych s tím nedoporučoval experimentovat. Člověk nemá střílet, pokud si není jistý, kde střela skončí (a pro vzduchovky to platí taky)

Další odpovědi
lexx

Pokud překročí ktitickou rýchlost 7.9 km/s tak nemůže poáč vstoupí na oběžnou dráhu Země, může však zasáhnout stronauta při práci na opravě vně stanice. Proto nestřílet jen tak pro nic za nic do vzduchu.

terry

Jasně že může.