cliwe

Může diabetik na inzulínu sladit stévií?

Odpovědi
anonym

Určitě ano, i lidé s nadváhou by měli menší přísun cukru. Vždy ale po poradě s lékařem. U nás to je jen doplněk stravy a není to léčivo, či náhražka jiného léku.

Jikra

A teď babo raď, viz odkaz.
Ale platí, že nejdřív je potřeba konzultace s lékařem pokud možno diabetologem.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&sou­rce=hp&biw=&bih=&q=ste­vie+a+cukrovka&gbv=2&oq=­stevie+a+cukrov­ka&gs_l=heirlo­om-hp.13..0j0i22i30­.2941.14796.0­.21271.17.17.0­.0.0.0.127.1550­.15j2.17.0...­.0...1c.1.24.he­irloom-hp..0.17.1546­.oAz8K064KTg

kick882

Ano, to by pak ani nemohl ovoce, a prostě všechno co má přírodní sacharidy…

da ny

Vhodnější je pro všechny nesladit ničím.
Diabetik musí být obezřetný i při konzumaci ovoce, i když je tam „vhodný“ cukr.
Stévie je nejvhodnější a jediná zdravá náhražka bílého cukru nejen pro diabetika :D
Pozor, sladí hodně, stačí menší množství.
Nevhodný je aspartam a jiná nezdravá a „jedovatá“ umělá sladidla, vyráběná právě pro diabetiky :(
Někteří diabetici omezují jen příjem bílého cukru a sladkostí. Je třeba omezit kalorickou hodnotu jídel, bílé pečivo apod.
„Zhřešit“ jedním malým kouskem sladkosti o svátcích a narozeninách je přípustné :) – nezneužívat denně!