ahold

Může dělat státnici z jazyka samouk?

Pokud se někdo samostudiem, bez chození do školy,(třeba dlouhým pobytem v zahraničí),naučí cizí jazyk, může složit státní zkoušku z tohoto jazyka?
Jak a kam se přihlásit?
Jak asi probíhá?
Kolik asi stojí?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. může
  2. písemnou přihlášku můžeš podat na libovolnou jazykovou školu, která má akreditaci pro ppořádání státních zkoušek (a skutečně je pořádá)
  3. přihlásíš se, v patřičném termínu se zúčastníš písemné části a pokud ´projdeš´, pak následně i ústní
  4. cena – podle úrovně (a může se lišit i dle školy), cca 1 – 4 tisíce Kč

Doplňuji:
Jen dodám, že ´lepší´ je udělat si certifikát TOEIC a nebo TOEFL – jsou mezinárodně uznávané…
😉
Např. http://ujop.cu­ni.cz/zkouska/me­zinarodni-zkouska-toeic