Avatar uživatele
franta1

Může dát zaměstnanec hodinovou výpověď?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, salsa verde před 4948 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Odpověď GM je nesprávná !

Tzv. ´hodinová vývověď´, kterou může v určitých situacích dát jak zaměstnanec (§ 56 zákoníku práce), tak i zaměstnavatel (§ 55) je JEDNOSTRANNÝ právní úkon, k němuž není potřeba žádné dohody.

Ustanovení § 56 pak upravuje dva důvody, kdy je zaměstnanec oprávněn okamžitě zrušit svůj pracovní poměr:

odstavec b)

  • zaměstnavatel nevyplatil v řádných lhůtách mzdu nebo část mzdy

odstavec a)

  • zaměstnavatel neumožnil zaměstnanci výkon jiné práce, o kterou požádal protože dle lékařského posudku stávající práci vykonávat nemůže

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Ano,může se otočit na podpatku a odejít třeba na minutu,vteřinu,ale měl by domyslet následky. Zaměstnavatel,pak nechce rozvázat dohodou,nechce doplatit dlužnou mzdu,nebude Vám chtít dát zápočtový list a o posudku ani nemluvě.
Doplňuji:
Roxy budete se divit,ale když jsem před třema roky nastupovala do nové práce,tak majitelka restaurace volala do restaurace,kde jsem před tím pracovala a informovala se na mě. Šlo jí o to,jak semnou byli spokojeni,jak jsem pracovala apod..,zaměstnala mě,až po tom,co ji ujistili,že semnou nejsou žádné problémy a bla,bla,bla,,­,,takže je dobré se se zaměstnavatel rozejít v dobrém,jinak by pak o vás klidně mohl říct,že jste pěknej lempl a že nic neumíte. I kdyby to pravda nebyla.

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

Může – dohodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Kropítko- copak oni se ještě píšou posudky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

roxy52 : ale samozrejme ze se pisou :o)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony