franta1

Může dát zaměstnanec hodinovou výpověď?

Nejlepší odpověď
standa

Odpověď GM je nesprávná !

Tzv. ´hodinová vývověď´, kterou může v určitých situacích dát jak zaměstnanec (§ 56 zákoníku práce), tak i zaměstnavatel (§ 55) je JEDNOSTRANNÝ právní úkon, k němuž není potřeba žádné dohody.

Ustanovení § 56 pak upravuje dva důvody, kdy je zaměstnanec oprávněn okamžitě zrušit svůj pracovní poměr:

odstavec b)

  • zaměstnavatel nevyplatil v řádných lhůtách mzdu nebo část mzdy

odstavec a)

  • zaměstnavatel neumožnil zaměstnanci výkon jiné práce, o kterou požádal protože dle lékařského posudku stávající práci vykonávat nemůže

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Další odpovědi
kropitko

Ano,může se otočit na podpatku a odejít třeba na minutu,vteřinu,ale měl by domyslet následky. Zaměstnavatel,pak nechce rozvázat dohodou,nechce doplatit dlužnou mzdu,nebude Vám chtít dát zápočtový list a o posudku ani nemluvě.
Doplňuji:
Roxy budete se divit,ale když jsem před třema roky nastupovala do nové práce,tak majitelka restaurace volala do restaurace,kde jsem před tím pracovala a informovala se na mě. Šlo jí o to,jak semnou byli spokojeni,jak jsem pracovala apod..,zaměstnala mě,až po tom,co ji ujistili,že semnou nejsou žádné problémy a bla,bla,bla,,­,,takže je dobré se se zaměstnavatel rozejít v dobrém,jinak by pak o vás klidně mohl říct,že jste pěknej lempl a že nic neumíte. I kdyby to pravda nebyla.

GM

Může – dohodou.

roxy52

Kropítko- copak oni se ještě píšou posudky?

mojitek

roxy52 : ale samozrejme ze se pisou :o)