redy

Může dát tenhle olej do auta?

Auto je nafťák toyota 4×4 a příští měsíc de na STK, a výměnu oleje.
Ale bylo zjištěno že je už teď nutno olej dolejt.
Auta má asi 13–14 roků.A olej kterej tam chce nalejt je,–-10W-40 polosyntetický motorový olej.Pak tam je napsaný ještě – SAE 10W-40--------API SL/CF a ACEA A3/B3,B4–02 Jde jen o 1l. Protože on si ten olej nechá vyměnit až doma.Napsala sem všechny instrukce co mi byli daný.
Děkuju

Doplňuji:
zjentek klídek sem jen prostředník, a auto 14 roků není na vodpis, nebo ty si kupuješ auto každý čtyři roky? De voto že on neví jakej tam je olej, jinak by se tady nemusel ptát, mrknul by na cedulku, a koupil by ten co tam píšou.
Ale de o to jestli je mýchatelnej děkuju

Nejlepší odpověď
mosoj

V pohodě dolejte.
Klasifikace dle ACEA A3/B3 a B4–02 jsou oleje určené pro vznětové motory.
Na ničem jiném nezáleží.

Doplňuji:
Novější motory vyžadují ještě klasifikaci C3, ale pro dolití nic nezkazíte. Navíc motor nového typu určitě nemáte.

Další odpovědi
Drap

Instrukcí je i tak málo. Záleží na tom, jaký olej je v autě teď.

zjentek

tak teď už stačí jenom vědět, jakej olej tam má nalitej a ten litr toho samýho tam klidně můžeš dolejt ..ale u tý šunky se asi nic nestane, i když to tam naleješ a nebudeš se pídit po typu toho stávajícího oleje, jenže pak musíš co nejdříve na tu výměnu! A pak si tam „napusť“ do plnýho třeba tu 10W-40ku + novej filtr a máš to ..ty to taky píšeš stylem, jako by ti ty instrukce přeposílala gagaga někde z cest ..piš to česky né?
Doplňuji:
jó, je míchatelnej

Emefej

Nedolévat nic, ale ihned uskutečnit plánovanou výměnu oleje, stejně mí za měsíc budeš dělat. Tak proč to odkládat.

redy

Mosoj děkuju

gagaga

redy, hlavne nevymenujte ten olej Vy..!
jak Vas uz tady znam, tak Vy byste ho nalila do odstrikovacu ! :p

  • iv-

redy

  • iv- 😁 nééé jááá néééé 🙂

gagaga

diky bohu ! :p

redy

🙂

mosoj

Pro muže kapitána.
Tazatelka uváděla specifikaci
oleje který chtěla dolít do naftového motoru, nikoliv specifikaci kterou předepisuje výrobce pro daný motor.
Já tvrdím, že tento olej může klidně dolít, neboť je určený mimo jiné, také pro naftové motory.
A klidně na něj může jezdit stále. Pokud má motor filtr pevných částic je dobré aby olej měl klasifikaci C3.
Ono to s těmi oleji není vůbec kritické.
Dále pletete dohromady viskozní klasifikaci dle SAE s výkonnostní dle API , ACEA atp. pokud vůbec víte o co jde.

Rozhodující je ta výkonnostní klasifikace. Viskozní si tam dejte jakou chcete, podle toho jestli jezdíte více v létě nebo v zimě, jestli máte hodně startů za den atp.