Marta88

Může člověk zvracet, i když je přejedenej?

Jsem se včera přejedla a měla pár hodin plný žaludek a zvracela, je to běžný a normální?

Odpovědi
Kelt

Jez do polosyta, pij do polopita. A ty se divíš? Když si sám neumíš říct dost, tak to za tebe musí říct tvůj žaludek.

ivzez

Nikoliv „i když je člověk přejedený“,
nýbrž právě proto, že …

Dochy

Rozmysli se nejdříve na co se vlastně chceš zeptat…

„Může člověk zvracet, i když je přejedenej?“
Ano. Proč by nemohl? Dokonce může zvracet i na lačno…

„Jsem se včera přejedla… a zvracela, je to běžný a normální?“
Ne. Není to normální. Normální je se nepřejídat a i když se přežereš, tělo by tě mělo včas zastavit aby a poslední reakce nebyla nutná. Takže 1. vyřeš si sama se sebou proč tělo neposloucháš, 2. zamysli se co přesně jsi sežrala, že to žaludek nezvládl. Pokud podle Tebe nic z toho neplatí, tak 3. zamysli se jestli Ti nebylo už před tím nějak divně, jestlis neprošla nějakou virózou (jsou i takové, které odezní po pár hodinách) či jestli nemáš nějaký další zdravotní problém.

iceT

Myslím, že to je normální, pokud jdeš vyprázdnit žaludek jednou nebo dvakrát v případě přejezení. Ale ne pokaždé.

marci1

Co má ten chudák žaludek dělat? To, co je tam navíc, musí ven. Příště tě prosí o najezení se raději do polosyta. Říká se: „Jez do polosyta, pij do polopita“. 🙂

Hlada

Když to nejde spodem, tak to jde vrchem. To je normální.

marci1

Ad „Kelt“: Omlouvám se, nevšimla jsem si tvé odpovědi o „polosytosti“. 🙂