fortin

Může člověk získat nějakou energii pouhým čicháním kaloricky bohatých látek?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Tak to asi ne. „Výpary“ kalor. bohatých látek jdou dýchací soustavou k plicím. Plíce mají jinou fuknci – tam se to nemá jak přeměnit. Potrava musí do žaludku – kde jsou speciální enzymy + ve střevech se absorbuje spousta živin, vitamínů .. ty se pak krví roznesou po celém těle tak, aby to vyšlo na každou buňku, která „potravu“ musí zpracovat – pomocí toho kyslíku, který mají za úkol „pohltit“ právě plíce a je to zase krev, která kyslík „doveze“ k tkáním a buňkám.