Rokio

Může člověk zbavený způsobilosti k právním úkonům jít studovat vysokou školu?

Co když se jedná o inteligentního člověka a jeho opatrovník dal k tomu souhlas? Může pak daná osoba jít na vejšku?

Odpovědi
Edison

Ptáš se s obměnami pořád na totéž!!! Vem si prášky a dej pokoj.

Bobek 2

I mnozí lidé s omezenou způsobilostí k právním úkonům studují nebo jsou zaměstnaní. Studium ani výkon zaměstnání se obecně, řekl bych, nepovažují za právní úkony. Ale opatrovník by zřejmě musel nejen dát souhlas, ale přímo podat jménem studenta přihlášku, pokud k tomu student sám není právně způsobilý.

Dochy

Zbavený způsobilosti k JAKÝM právním úkonům? Proč by třeba člověk soudem omezený v samostatném nakládání s větší hotovostí neměl mít právo studovat VŠ?

Mc Merkurion

… umíš se ptát i na něco jiného ??? nebo si z nás děláš srandu, vypadá to tak …