Liii

Může člověk vydržet celý život s jedním partnerem?

Myslíte, že může člověk vydržet celý život se svou první láskou? Nebude mít později pocit, že o něco přišel? Například nikdy neokusil sex s nikým jiným, nemá s kým srovnávat…

Nejlepší odpověď
hanny 2

Určitě může,občas se to stává.

Další odpovědi
iceT

Moje babička i moje máma s jedním partnerem vydržely,ALE byly vychované v jiné době.Dneska je to o něčem jiném,svět strašně spěchá,lidi furt kamsi spěchají a sama znám pár lidí,kteří spolu začali brzy,a kolem 25 roku věku se jeden nebo druhý zjančil a rozešli se.
Moje kamarádka se vdávala v 18 a byla by s manželem dodnes(dalších 18 let) nebýt jejího úmrtí.Ale ano,jde to,těžko,musí se dělat hodně ústupků a mít spoustu tolerance jeden jak druhý,protože bez to nejde.

anonym

Mno, já mám do konce života (snad) ještě pár let a tak ti to potvrdit na 100% nemůžu, ale vím, že to jde, vydržet s jedním partnerem-partnerkou.

rigormortis

Vydržet určitě ne…ale žít s ním celý život určitě může.
Abych to vysvětlil…pokud jste s někým nějakou dobu vydržela, znamená, že jste nebya spokojená, něco vám vadilo a musela jste se přetvařovat, přemáhat atp.
A navíc život není jen o sexu, pokud je někdo s partnerem jen kvůli tomu, tak to nemá ani význam, takže pokud někomu vyhovuje hned první partner, tak v tom snad není nějaký probém.

www

Jsou tací, stává se to a dokonce se celý život milují.
Zkušenost
Já se k nim ovšem neřadím a svým způsobem je nechápu, protože mně to můj naturel neumožní 😁
Doplňuji:
Proto je potřeba řídit se v tomto jen ‚svojí hlavou‘ a rozhodně nedbát na doporučení a rady všemožných rádoby znalců. Bez vlastní zkušenosti totiž nezjistíš nic ☹

NikkiHeat

ano může, ale není to určitě jednoduché

petra15

Je to otazka jen teoreticka,…a jen zivot ji muze zodpovedet…
Ale to je prave ono, o cem jsem tu uz casteji psala, (a byla nazyvana nymfomankou…–coz se mi ale libilo…)totiz zajit s partnerem taky nekdy do swingerclubu…a to je pro mnohe silne kafe, ale tam se vsechno pozna…Nemyslim ted konkretne ten swingerclub...... ale „to“, kde by nekdo mohl mit casem ten pocit, ze o neco prisel…, ze nemel s cim srovnavat…:)

anonym

Šťastný celoživotní vztah (manželství) je konstrukt, na jehož vzniku se rukou společnou a nerozdílnou podílel jednak freudismus a jednak, v míře větší, tvorba hollywoodských filmových studií, vlastněných, zřejmě shodou okolností, z většiny rovněž židovskými podnikateli.
Následkem intenzivního působení obou zmíněných, je vznik neuróz, rozmach násilí mezi manželi a vzrůst počtu manželských poraden. To vše ve svatém jménu celoživotní romantické lásky, jejíž nepřítomnost se v určitých kruzích trestá sociálním vyloučením.
Samozřejmě si každý z nás pamatuje příklady ze svého života, kdy schýlený stařec s babčou vypráví, jak se k sobě celý život měli. Jedná se však jen s malými vyjímkami o manželství venkovská, která mají svá specifika, hlavně v malých komunitách.
Další možností jsou tzv. volná manželství, kterých je překvapující počet a kde se vztah změní v jakési dobré kamarádství, a nebo manželství zachraňují ze strany jedné prostitutky a ze strany druhé vše, co jde okolo a nestačí včas vylézt na strom nebo skočit do vody.
Člověk od přírody není monogamní. Monogamie není fyzicky schopen. Je sice několik procent striktně monogamních jedinců, ale bývají to buď chorobní introverti nebo latentní homosexuálové. Samec, jako živočich, je geneticky disponován k co největšímu rozptylu svých genů, zatímco samice si vybírá toho nejlepšího dárce genů. Jinými slovy: Muži mají sklon ke sběratelství a ženy ke střídání.
A abych ještě doplnil, například submisivní jedinci nebývají k nevěře disponováni. To ovšem neznamená, že po jiných ženách netouží, jakkoliv jsou v maželství partnerovi věrni.