juie

Může člověk umřít na předávkování solí???

Zajímalo by mě jestli třeba takovy chudy berdomovec muze umrit proto,ze si bude kupovat a jist porat jen sul.

Nejlepší odpověď
Terryle

Myslím, že Tvůj příklad (bezdomovec, co jí jen sůl) se stát nemůže – tělo to prostě nesnese, myslím, že po pár lžících se ti udělá tak nesnesitelně zle, že to půjde všecko ven. Spíš umřeš hlady, protože do sebe nic jinýho nedostaneš. Jedině by to snad šlo vpřípadě, že bys do sebe tu sůl cpala třeba v kapslích, abys nevnímala chuť. To by se pak odrovnaly játra a ledviny, jak říká Michal. Jen si nejsem jistá, jestli by čloěk, co by jedl JEN sůl, zemřel dřív na poškození organismu nebo hlady – sůl nemá myslím prakticky žádnou výživovou hodnotu…

Další odpovědi
kapka

A navíc při předávkování solí hrozí, že Vás sežere žralok. 🙂
Před časem dávali seriál dokumentů o lidech, kteří přežili nějaké katastrofy, těžké situace. Byl tam případ, kdy skupinka lidí ztroskotala na moři a několik dní přežívali v malém nafukovacím člunu. bylo jich původně asi pět, šest. Záchrany se dožili pouze dva z nich. Někteří zemřeli na zranění a dva zemřeli, protože z obrovské žízně začali pít slanou mořskou vodu. Měli z toho halucinace, pomátli se. Jeden třeba najednou řekl, že dojde pro nějaký jídlo do obchodu, skočil do moře a plaval pryč od člunu a sežrali ho žraloci. Druhej pak řekl, že dojde pro auto a taky skočil žralokům rovnou do tlamy.
Přežili dva, kteří nebyli zranění a zároveň věděli, že nesmí za žádnou cenu pít slanou vodu, i když měli hroznou žízeň.

To je jen taková zajímavost, když už je řeč o soli.
Jinak si neumím představit, že někdo dostane nápad živit se pouze solí, protože je levná. Ale otázka mě docela pobavila a zaujala.

Michal Kole

určitě, zničí si játra, ledviny