zjentek

Může člověk trpící Aspergerovým syndromem dostat důchod, aniž by podstupoval léčbu medikací?

Důchod na Aspergera bez medikace.

Nejlepší odpověď
Rokio

Řekl bych, že ano. Znám středně funkčního autistu, který léky nebere a má invalidní důchod 3. stupně a k tomu pobírá příspěvek na péči.

Aspergerův syndrom je lehčí porucha, takže je to u něj pravděpodobné.

Další odpovědi
Edison

O přiznání důchodu rozhoduje… O přiznání invalidního důchodu rozhoduje… na základě lékařských vyšetření. Nejsem si jistej, ale podmínka medikace tam nejspíš nebude.