Avatar uživatele
tony2412

Může člověk sám sebe podvádět?

Pokud ano, tak jak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10, Dane, gecco před 2996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V delfské věštírně byl u vstupu nápis „Poznej sám sebe“.. To znamená, že nikdo nemůže pochopit ostatní, pokud nepochopí své jednání a chování. Jde v podstatně o morálku.

Každý by měl umět naslouchat svému srdci, svědomí, emocím atd. a uvědomit si, že má své chyby, že nejedná vždy tak, jak by měl. Není snadné přijmout pravdu o sobě. ač ji sám člověk tuší, nebo mu ji někdo jiný prozradí.

Teď záleží na tom, zda je jedinec schopen pravdu přijmout, nebo ne. Třeba raději opustí přítele, přijde i o majetek atd. Takže tím, že se nad sebou nezamyslel, zvítězilo jeho špatné já, podvedl sám sebe, byť získal jen „morální škraloup“.

Takže by měllo platit, aby každý pozval svou morální podstatu, choval se podle ní, nesváděl svoje chyby na druhé, nelhal sám sobě, tím se dopuštěl „podvodu“. Určitě by byl šťastnější.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, svým způsobem. Dost často se to stává, že podvádíme a obelháváme sami sebe.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ano…
Pokud se z nějakého důvodu zproneveri tomu, v co věří…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
UltraFan

Ano, když si člověk něco nalhává… podvádí a lže sám sobě 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

jasně ! vod zejtřka nechlastám ! přestanu kouřit ! naučím se španělsky ! ještě něco ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ano tím, že lže ostatním, ale sám sobě nic
nepřizná. Nepřijímá kritiku od nikoho přitom
o sobě ví, že svým jednáním poškozuje, jak
sebe, tak další.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

může, třeba svoje zdraví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Například lidé ví o škodlivosti kouření a přesto kouří, ví o škodlivosti nějakých potravin, a přesto je konzumují a dalo by se pokračovat. Nebo se mne někdo zeptá, jak se mi daří a mne se chce jít se domů vyspat, ale musím se usmát a říci, že je mi dobře. Mám pokračovat.?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek