bolak

Může člověk prodat barák, kterej teprve splácí?

Splatí dejme tomu půlku, pak přijde o práci, uvědomí si že na to nebude mít, tak ho někomu šoupne a z těch peněz co za něj dostane, doplatí bance zbylej dluh? Jde to tak?

Nejlepší odpověď
anonym

Axle, mosoji, co to tady plácáte za kraviny.
I když mám na barák úvěr, tak je pořád můj. Banka má jenom zástavní právo. Po dohodě s bankou ho mohu klidně prodat a kupující může klidně převzít zbytek dluhu.

Další odpovědi
ReHu

Hansi má pravdu. taky platím hypotéku. Ale barák je můj a můžu ho prodat.
Ale jednání s bankou je potřeba.

mosoj

Záleží na tom, jestli tím barákem ručíš. Pokud ano nelze, nebo´t do splacení dluhu je banky.

Hykam

Doporučuji kontaktovat banku a ve spolupráci s ní objekt prodat, případně dohodnout další postup. Důležité je komunikovat s bankou ihned, jak se vyskytne problém, to jsou banky ochotny nabídnout různá řešení, třeba i ten prodej s tím, že nějaká kačka zbyde třeby i Vám. Když nastoupí exekutor, dům bude prodám pod cenou, příjdete o barák a dluh nemusí být stejně umořen v plné výši.