Rokio

Může člověk omezený na způsobilosti k právním úkonům vůbec pracovat?

Řekl bych, že může vykonávat práce bez zodpovědnosti. Taková práce ale neexistuje. Každé zaměstnání vyžaduje alespoň nějakou zodpovědnost a ve většině povoláních je možné způsobit jak majetkovou škodu, tak i škodu jiného rázu. Někdo to pak zaplatit musí.

Pokud takový člověk může pracovat, které konkrétní práce může vykonávat?

zdroj obrázku: pixabay.com – Life-Of-Pix

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, může pracovat.
Prací je poměrně dost, nedokázala bych vyjmenovat všechny.
Omezím se na uvedení prací, kterou by pravděpodobně
vykonávat nemohl → mám na mysli práce, k jejichž výkonu
je potřeba uzavřít dohodu o odpovědnosti.

PS: Opakováním otázek porušuješ zdejší pravidla.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-bych-mel-omezenou-zpusobilost-k-pravnim-ukonum-jake-nejvyssi-povolani-bych-mohl-vykonavat

Další odpovědi
autacek

Na totéž ses již ptal.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-bych-mel-omezenou-zpusobilost-k-pravnim-ukonum-jake-nejvyssi-povolani-bych-mohl-vykonavat

Pro představu, i ty s omezenou způsobilostí můžeš jít do obchodu a koupit si tam sušenky. Úplně jiná situace by byla, kdybys chtěl třepa prodat svůj byt. A stejně je to i s prací.

Drap

Může vykonávat třeba jednoduché práce pod dozorem zkušeného pracovníka.