slaisa

Může být přenašečem člověk, který už jednou prodělal žloutenku typu B?

Dobrý den,chtěla jsem se vás zeptat jestli člověk může chytit žloutenku od člověka,který používal stejný holící strojek jako on či nikoliv.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kepler

Virová hepatitida typu B a C: Po počáteční fázi se nemocný buď zcela uzdraví, nebo onemocnění přejde do chronické fáze a vir zůstává v těle nakaženého. http://nemoci­.vitalion.cz/zlou­tenka/
Z toho vyplývá, že člověk s vyléčenou žloutenkou by neměl být přenašečem. Můžeme si ji ale přivodit i sami. Více o přenosech a vzniku nemoci je rovněž v uvedeném zdroji.