Avatar uživatele
zzzlatokopka

Může člověk, jež je v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání odmítnout nabízenou práci a nadále pobírat dávky HN?

Já si vždy myslela, že když to odmítne, tak ho vyřadí z ÚP a o dávky HN a všechny další dávky příjde.

Sledovala jsem dokument Paterčata a v sedmém díle babička paterčat odmítá práci, kterou ji vyřídila patronka Vítková. Babička dokonce říká, že se ji to za deset tisíc měsíčně neoplatí. Je to v díle 7 od 12 minuty, a v 16 minutě dokonce říká, že ji ÚP taky dává práci a taky ji odmítli.

Jak je možné, že pokud odmítla práci kterou ji ÚP nabídl, tak že ji nevyřadili????

Dokumet se dá stáhnout na ulož to.

Doufám, že nikdo nebuude mou otázku ppovažovat za rasisitickou, já si jen ujasňuji právní nesrovnalost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, ivzez, JájsemRaibek, gecco před 3344 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Odpoveď byla označena jako užitečná

je to i na http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/106552911­23-patercata/214562260­570001-pokoj-lidem-dobre-vule/video/ ale co je větší prdel,ona ji chtěla zaplatit za to,že bude hlídat svý vlastní vnoučata…
JájsemRaibek to řekl přesně…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Doufám, že mou odpověď nebude nikdo považovat za rasistickou, ale pokud to odmítne Dežo, nic se neděje, pokud Josef, tak je vyřazen. Pokud by totiž vyřadili toho Deža, byla by to diskriminace ze strany ÚP.
Ale jinak v našem státě platí zákony pro všechny stejně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Odmítnutí nabízené práce bylo na ÚP pravděpodobně
zdůvodněno jinak, než zaznělo v „dokumentu“ (ani ČT
se bohužel se už nedá věřit ve všem).

Zákon o zaměstnanosti uvádí 7 vážných důvodů,
z nichž se některé dají „napasovat“ téměř na cokoliv.

Vážné důvody – zákon o zaměstnanosti, § 5 písm. c):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p5-1-c

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ta podmínka je: „bez vážného důvodu odmítne nastoupit do vhodného zaměstnání“. A co je vážn důvod může být dost individuální… Souhlasím, že daná situace je trochu… divná

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek