zjentek

Může člověk hřadovat?

Nejlepší odpověď
annas

Může. Sice nevím, proč jste zvolil kategorii Zvíře.

1. Sloveso hřadovat mělo i další význam, nejen sedět na bidle, na hřadu, ale i na větvi stromu, pokud byste se na ni udržel jako pták, tak by to bylo možné.

Nebo když jdete hřadovat, přeneseně to znamená, že jde spát.

2. Možná se u vás používá slovo hřada , hřádka v jiném významu – malý ostrůvek v rybníce. Vyvýšené místo mezi močály od greda se objevilo v češtině jako záhon. Je to v jiných slovanských jazycích.

Hřadovat – vysévat semena na hřadech = záhonech.

Ověřené v Etymologickém slovníku od V. Machka.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky ano, prakticky je to nesmysl. Hřadují ptáci, nejčastěji se to slovo používá u slepic. Pták si sedne na noc na bidýlko, nebo na větev a hřaduje. Pokud to chceš vyzkoušet, vylez vždy večer na nejbližší strom, sedni si na větev a zkus tak přespat.

Danina65

A proč by to dělal?

marci1

Ne, spadnul by z hřadu (bidýlka) nebo větve jak shnilá hruška.Teď jsem si to představila a docela mě to rozesmálo. 🙂
http://jpeg.cz/i­mages/2017/06/­22/dE2Tf.jpg

Emefej

Přečti si Solženicina, o hřadování vězňů v gulagu na Soloveckých ostrovech je tam zajímavá pasáž.