bolak

Může člověk chytnout žloutenku někde v přírodě?

Třeba že si utrhne malinu nebo ostružinu někde v lese, bude na ní ten virus žloutenky, nebo je to nemožný?

barbakan: ten pojem neznám…ale zní to dost strašidelně..­..........fůů­ůj, než bych měl špinavý ruce, to si je radši volížu abych je měl čistý

Nejlepší odpověď
zzzzz

Žloutenka není nemoc!
Zloutenka je pouze příznak, třeba hepatitidy.

Hepatitidu A (nemoc špinavých rukou) chytit ji můžeš všude, přenáší se ortofekálně, což znamená exkrement do pusy:-((( ble:-((( Pokud by malinu někdo osahal rukama špinavýma od hov.. a ty ji snědl, mohl by si hepatitidu A chytnout.

Hepatitid je několik druhů u nás se vyskytuje převážně A,B,C, každá z nich má několik poddruhů.

Další odpovědi
arygnoc

teoreticky áno.
v praxi málo pravdepodobné, i keď nie vylúčené.

;-Q

mosoj

Jedině, že by ji někdo pos … !

anonym

Prakticky „číňana“ můžeš chytit kdekoli, i na malinách v lese! Určitě znáš pojem „nemoc špinavých rukou“ !
Doplňuji:
Bolaku, si představ, že maliny počůrali trpaslíci,především Šmudla!