valerietunov

Může člověk chytit blechy od psa?

Na mém pejskovi jsem našla blechu. Pořád se drbe tak jsem si tím na 100 procent jistá. Kolika procentní šance je že chytím také blechu? A máte nějaký osvědčení přípravek na odstranění blech?

Nejlepší odpověď
anonym

Krátkodobě blecha přežije i na člověku, podstatné je ale, že dokáže ´zamořit´ prostor (pelech, byt…)-
Počtzi si – http://www.vse­prozvire.cz/jak-se-zbavit-blech-spravny-postup--prevence--doporuceni/ , a ideálně nějaké ty přípravky konzultuj s veterinářem.
Hodně úspěchů v ´boji´…
😉

Další odpovědi
marci1

Může, i když se to stává zřídka. Kup si FRONT-line – viz již zodpovězená otázka na toto téma. 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-morce-nebo-clovek-dostat-od-psa-blechy

zjentek

zkus tu mrchu utopit, hoď psa do hluboký vody a chvíli tam s ním pobuď. Říká se, že ty blechy prej v takový situaci prchnou psovi „do hlavy“, ale to není pravda, páč ta mokrá srst jim to znemožní a ony se utopěj ..když ho rychle ponoříš
..blecha si samozřejmě ráda cucne i z tebe, ale při první příležitosti si zase vleze do něčeho chlupatýho, takže pokud nemáš ráda retro, vrátí se zas „do psa“

Nazdar Bazar

To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou…

anonym

Nazdar bazar nemá pravdu
http://www.no­vinky.cz/vase-zpravy/praha/1297-9545-to-jsou-blechy-psi-ty-na-cloveka-nejdou-omyl-jdou.html

mosoj

Baví se dvě blechy na chodníku . Běží kolem pes. Ta první blecha povídá druhé" už ti to jede, naskoč si".

Frontline, ale ne Frontline combo.
Doplňuji:
To Frontline pro zvíře, né pro člověka !!!!

sevos

Samozřejmě že ano,pošel nám dobrman a naskákaly na mě i manželku ,a držely se okolo kotníků,mě asi dva dny a manželka s nimi měla problém skoro 14 dní a špíny rozhodně nejme.

Lea1809

Mohou skákat i na tebe. Použij Frontline. 😉

walerianecek

Ahoj, hodně dobrý info najdeš tady https://www.chra­nime-psy-proti-klistatum.cz/. Mrkni na to. My od zoetis tablety táváme a spokojenost. Nebyl jediný problém, naopak.

Kajolka

Ahoj všem, ano, musím uznat, že tento web je super. Je tam fakt užitečný info.

Sabulak

Ahoj, já bych se spíš zeptal… Jak chránit psat proti blechám? A ne, myslím, že ne :D