bolak

Může člověk absolvovat místo celý autoškoly jen test a závěrečnou jízdu, aby ušetřil prašule?

A jestli jo, tak kolik by takováhle autoškola stála?

Nejlepší odpověď
led

Keby vodiči nepodceňovali výuku „zdravovedy“, ktorá je povinná, vedeli by, čo robiť a bolo by menej mrtvych pri autonehodách! Veľa ľudí doplatilo na neposkytnutie, alebo zlé vykonanú prvú pomoc.
PS.
Každá skúsenosť z autoškoly sa v neskoršej praxi môže zísť, keď už nič iné aspoň pre spomienku, že aj vy ste začínali a museli ste sa učiť.
Doplňuji:
ceny sú rôzne.
zoznam autoškôl:
http://www.vsechny-autoskoly.cz/
http://klikni­.idnes.cz/Sko­ly-a-vzdelavani/Au­toskoly/index­.htm

Další odpovědi
Drap

Některé autoškoly dělalyi rychlokurzy, kde to bylo hodně zhuštěné, ale své si musíš stejně odbýt.

jpau

Pokud vím, tak jestliže jsi prvořidič tak ne. Já jsem dostal takovou knížku, kam mi dávali razítka za jednotlivé kurzy (zdravověda, technická, simulátor, jízdy, …) a až jsem měl všechno tak jsem se teprve mohl přihlásit k závěrečkám.

honza19hk

tohle šlo za komoušů. když jsem byl já v autoškole na jízdách jezdil jsem ten den osmičku,když jsem mu ji tehdá na plnej plyn odcouval řekl mi že tam už chodit nemusím a napsal mi vše za jedna. Takže svým způsobem jsem jízdy už nedělal,ale na teorii jsem musel chodit.v tý době než jsem šel do autoškoly jsem měl najezdíno 150 tisíc kilometrů bez řidičáku a bez nehody.

dneska to asi nepůjde.

lukas.zmizik

dneska se to hlídá a chodí kontroly… tak v podstatě to jde tak, že autoškola by vzala tvojí kartičku a orazítkovala doplna, ovšem nesměla by na to přijít kontrola, u náklaďáku nebo busu si ta kontrola může vyžádat záznamy z tachografu.. a když se příjde na podfuk, autoškola končí…

co se týká hodin teorie, tak ta kontrola může chodit též bohužel hlavně v těch lacných autoškolách výuka teorie probíhá tak, že se pustí dvd a zbytek se nějak ošulí samozřejmě s hrozbou ztráty licence…všechny prohřešky se řeší individuálně, podle povahy a závažnosti…

a co se týká pravidelného školení řidičů z povolání, tam je to ještě horší, bývá to 7 hodin každý rok a řidič na toto školení musí být nahlášen dopředu. kurz musí začít a skončit v předem nahlášenou hodinu a nikdo nesmí chybět. kdo se do 10 minut od zahájení kurzu nedostaví, musí být červeným fixem vyškrtnutý ze seznamu. kontroly chodí s oblibou ke konci školení a počítají účastníky případně opět odjímají licence.

cukrar

Bolaku, ne to určitě nelze, máte předepsáno kolik hodin musíte na učebně, trenažeru, v obci i momo obec,,,

Méďa39

Ano, stojí to tři roky natvrdo.