Avatar uživatele
hapiky

Může chytrost přelstít chytráka?

Říká se že chytrák může narazit, ale chytrost nikdy.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co je chytrost – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-by-jste-definovali-pojem-chytrost-diky

Záleží na tom, koho za chytráka považujete!

  1. člověka chytrého
  2. ironicky člověka vychytralého

Ad 1 – chytrý člověk je skromný, svou chytrostí se nechlubí, je tolerantní k názorům druhých, připouští jiný výklad. Ale stane se, že ho i chytrost může zklamat., když se třeba stane obětí lichotek, někdy zpyšní …

ad 2. Pokud je dotyčný jedinec přesvědčený o své neomylnosti, a dokonalosti, všechno ví, všechno zná, stane se, že narazí na někoho,. který má jiný názor, tudíž se někdy spálí. Bohužel, svůj omyl nepřizná.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Mno, chytrost sama o sobě nemůže NIC. Zato chytrák NEZŘÍDKA přechytračí sám sebe. Obzvláště konsternující je fakt, že v případě konfrontace „rozumný/chytrý“ vs „úplný blbec“ ČASTO blbost vítězí na celé čáře. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano, může

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No pokud se říká, co tady píšeš, tak v tom samým tvrzení najdeš i odpověď na svou otázku. Si to přečti ještě jednou. Přece chytrost zde nebude mít důvod chytráka přelstít, čili v otázce měl's nejlépe použít slovo PŘEDČIT. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Na tom něco je. Dovolím si citovat Marka Twaina:

„Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

aliendrone: No nazdar! A já jsem zase slyšel, že láska vítězí nad lži a nenávistí.

před 1615 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jo, možná, jenže nad láskou s přehledem vítězí sex, takže ten vítězí nad lží a nenávistí a sexs je co? No požitek, takže nevím, co se řeší. To já miluji Emmu Stone čistou láskou a nedělám na světě peklo nějakými slogany…

před 1615 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek