hapiky

Může chytrost přelstít chytráka?

Říká se že chytrák může narazit, ale chytrost nikdy.

Nejlepší odpověď
annas

Co je chytrost – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-by-jste-definovali-pojem-chytrost-diky

Záleží na tom, koho za chytráka považujete!

  1. člověka chytrého
  2. ironicky člověka vychytralého

Ad 1 – chytrý člověk je skromný, svou chytrostí se nechlubí, je tolerantní k názorům druhých, připouští jiný výklad. Ale stane se, že ho i chytrost může zklamat., když se třeba stane obětí lichotek, někdy zpyšní …

ad 2. Pokud je dotyčný jedinec přesvědčený o své neomylnosti, a dokonalosti, všechno ví, všechno zná, stane se, že narazí na někoho,. který má jiný názor, tudíž se někdy spálí. Bohužel, svůj omyl nepřizná.

Další odpovědi
aliendrone

Mno, chytrost sama o sobě nemůže NIC. Zato chytrák NEZŘÍDKA přechytračí sám sebe. Obzvláště konsternující je fakt, že v případě konfrontace „rozumný/chytrý“ vs „úplný blbec“ ČASTO blbost vítězí na celé čáře. ;) :D :D

Drap

Ano, může

zjentek

No pokud se říká, co tady píšeš, tak v tom samým tvrzení najdeš i odpověď na svou otázku. Si to přečti ještě jednou. Přece chytrost zde nebude mít důvod chytráka přelstít, čili v otázce měl's nejlépe použít slovo PŘEDČIT. (;

Kepler

Na tom něco je. Dovolím si citovat Marka Twaina:

„Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“

hapiky

aliendrone: No nazdar! A já jsem zase slyšel, že láska vítězí nad lži a nenávistí.

zjentek

Jo, možná, jenže nad láskou s přehledem vítězí sex, takže ten vítězí nad lží a nenávistí a sexs je co? No požitek, takže nevím, co se řeší. To já miluji Emmu Stone čistou láskou a nedělám na světě peklo nějakými slogany…