Chmelican CZ

Může chodit 18letý kluk s 14letou holkou?

Můj kamarád je už plnoletý, ale má přítelkyni, které je 14. Myslíte že je to legální vztah a že to bude mít smysl?

Nejlepší odpověď
Kepler

Proč ne, ale spíš jen na úrovni kamarádství, v žádném případě ne intimní vztah (viz zákony). Pokud se holce nebude zdát moc starý a hoch bude malinko retardovaný… Spíš bych ale dal přednost rozdílu max. 2 roky, v takto mladém věku ještě existují značné mentální a citové rozdíly. Jednodušeji řečeno: ve vyspělosti.

Další odpovědi
Dochy

„legální vztah“ tím je myšleno co? Některé věci nejsou dovoleny. Chodit do kina, do parku, do kavárny, na čundr dovoleno je (pokud dovolí rodiče). Pokud to vydrží a pokud to vydrží, proč ne…
Nicméně 14 mi připadá málo na opravdu vážný vztah.

Arne1

Je to sice brzo, ale ať se řídí svým citem a svědomím. Aby jednou, později, mnoho let nelitovali (jako já) že přemejšleli jestli je 4 roky málo nebo moc.

led

Môžu byť priatelia, ale nie milenci.
14 ročné dievča je ešte pod ochranou zákona.

Dodatok:
ako tak sledujem reakcie na túto tému, nedá mi pripomenúť:
Ľudia, nezabudajte, že vo vzťahu medzi ľuďmi bez ohľadu na pohlavie, farbu a vek, nemusí ísť vždy o sex! Človek nie je zviera, ktoré sa riadi živočíšnym pudom o „zachovanie rodu“
Môže ísť o obyčajné, ale skutočné priateľstvo, alebo dosiahnutie spoločného cieľa, potreba porozumenia a mnoho iných rôznych spoločných nesexuálnych súzvukov.

led

Arne1, čas vekový rozdiel postupne stiera. V pokročilom veku poberateľa dôchodku 4 roky medzi manželmi už nie sú žiadny vekový rozdiel. Pokiaľ nepríde dvadsiatka a nepoblázni seniora. 🙂

Arne1

To všetko viem. Ale práve proto som napsal svoje vzpomienky na domu keď mi bola 20.