Avatar uživatele
Chmelican CZ

Může chodit 18letý kluk s 14letou holkou?

Můj kamarád je už plnoletý, ale má přítelkyni, které je 14. Myslíte že je to legální vztah a že to bude mít smysl?

Zajímavá 0 před 1723 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Proč ne, ale spíš jen na úrovni kamarádství, v žádném případě ne intimní vztah (viz zákony). Pokud se holce nebude zdát moc starý a hoch bude malinko retardovaný… Spíš bych ale dal přednost rozdílu max. 2 roky, v takto mladém věku ještě existují značné mentální a citové rozdíly. Jednodušeji řečeno: ve vyspělosti.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

„legální vztah“ tím je myšleno co? Některé věci nejsou dovoleny. Chodit do kina, do parku, do kavárny, na čundr dovoleno je (pokud dovolí rodiče). Pokud to vydrží a pokud to vydrží, proč ne…
Nicméně 14 mi připadá málo na opravdu vážný vztah.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Je to sice brzo, ale ať se řídí svým citem a svědomím. Aby jednou, později, mnoho let nelitovali (jako já) že přemejšleli jestli je 4 roky málo nebo moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Môžu byť priatelia, ale nie milenci.
14 ročné dievča je ešte pod ochranou zákona.

Dodatok:
ako tak sledujem reakcie na túto tému, nedá mi pripomenúť:
Ľudia, nezabudajte, že vo vzťahu medzi ľuďmi bez ohľadu na pohlavie, farbu a vek, nemusí ísť vždy o sex! Človek nie je zviera, ktoré sa riadi živočíšnym pudom o „zachovanie rodu“
Môže ísť o obyčajné, ale skutočné priateľstvo, alebo dosiahnutie spoločného cieľa, potreba porozumenia a mnoho iných rôznych spoločných nesexuálnych súzvukov.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Arne1, čas vekový rozdiel postupne stiera. V pokročilom veku poberateľa dôchodku 4 roky medzi manželmi už nie sú žiadny vekový rozdiel. Pokiaľ nepríde dvadsiatka a nepoblázni seniora. 🙂

před 1723 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

To všetko viem. Ale práve proto som napsal svoje vzpomienky na domu keď mi bola 20.

před 1722 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek