efko

Může český exekutor zablokovat účet zřízený ve Slovenské republice českým občanem, který má nařízené exekuce v České rep

Může český exekutor zablokovat účet zřízený ve Slovenské republice českým občanem, který má nařízené exekuce v České republice

Nejlepší odpověď
baghira

Pravomoc našich exekutorů končí na našich hranicích. Zablokovat zahraniční účet sice jde, ale je na to nutná spolupráce se zahraničním (slovenským) soudem a je to zdlouhavé a komplikované – pokud nejsi zrovna Kožený, tak do toho pravděpodobně exekutor nepůjde.

Další odpovědi
Emma.Mannova

V dnešnej dobe by sme mali byť pripravení na všetko. Mám známeho ktorý mal problémy s exekútormi na Slovensku a blokli mu všetko na Slovensku . Našli aj jeho adresu v Čechách a neviem už presne či mu dokázali zablkovať aj účet v Čechách ktorý tam mal. Nebolo to nič príjemé a preto sme sa poistili aj svoju rodinu.Dostali sme odporúčanie na jednu firmu ktorá pomáha s podobnými prípadmi.Je to hrozné dostať sa koli takýmto veciam do potiažov. Vyriešili sme to na základe práví ochrany majetku www.pravniochra­namajetku.cz. Ak by nikto chcel poradiť tak nech sa mi ozve na mail a možem poradiť.Človek si nikdy nie je istý a preto by mal byť o krok napred. emma.mannova@seznam.cz

led

Ano, v spolupráci so slovenskými úradmi.
Medzi Slovenskou a Českou republikou je aj o tomto vzájomná dohoda.