BioforLife

Může čaj působit preventivně proti nemocem?

http://www.bi­oforlife.cz/clan­ky-zajimavosti/mocna-sila-caje

Nejlepší odpověď
anonym

ano některé čaje uvolnují,jiné pomáhájí proti nespavosti
http://www.mi­neralfit.cz/do­maci-lekar-clanek/blahodarne-ucinky-caje-741/

Další odpovědi
rybíz

Ano, jsou i čaje urologické, vitamínové, proti nachlazení, dezinfekční apod.

Terryle

Jo, třeba zelený má hodně antioxidantů, které jsou prý hodně prospěšné – zpomalujou stárnutí buněk a vychytávají z organismu určitý druh svinstev. Takže ten určitě zdravý je a myslím, že se pravidelné pití může projevit na zlepšení imunity. A prý je dobrý proti zubnímu kazu. Potvrzovala mi to i kamarádka, která mívala zuby děravé a od té doby, co přestala jíst maso a začala pít hodně zeleného čaje, má prý po problémech…
A nevím, jestli zázvor lze označit za čaj (normálně nastrouhat a zalít horkou vodou), ale ten je hodně dobrej při nachlazení a podobně…

v.f.beran

Žádný čaj nezabrání nemoci, natož aby léčil. Bylinné čaje jsou jistě dobrým doplňkem k léčbě, neuškodí. Tzv. „zázračné čaje“ je jen trik, jak prodat ten či onen produkt. Rozum do hrsti. Přeji hodně zdraví.