Rokio

Může být žena džentlman?

Pokud se žena chová jako pravá dáma, chová se zdvořile a taktně, nemluví sprostě, hezky se obleká, chová se vybraně, že získat označení džentlman?

Nejlepší odpověď
ivzez

Chová-li se žena jako pravá dáma, je pravá dáma.
Chová-li se žena jako gentelman, je to pořád dáma.
Nikoliv gentelman → tím může být jenom muž.

Nebo bys muže, který by se choval jako pravá dáma, nazval dámou?

Další odpovědi
Anikitos

Ne, žena, která se chová vybraně je prostě dáma.
Když už tak gentlewoman, což ale spíš označuje urozenou dívku než přímo „taktní“ ženu.

Už jen kvůli původu a významu slova gentleman to nemůže být žena (gentle – něný, zdvořilý, man – muž).

Mc Merkurion

… může bejt absolvent prestižní školy s maturitou tak blbej ??? … může bejt chlap „ku*va“ ??? … může, všechno je možný …